filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
David di Donatello
1991
http://www.daviddidonatello.it/
Włoska Akademia Filmowa
David di Donatello
Najlepszy film
wygrane
Pod wieczór
(1991)
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
nominacje
Dom uśmiechów
(1991)
La Stazione
(1990)
Nosiciel teczki
(1991)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
wygrane
[Margherita Buy]
Margherita Buy
jako Flavia w filmie
La Stazione
(1990)
nominacje
Ingrid Thulin
Dom uśmiechów
(1991)
Margherita Buy
La settimana della sfinge
(1990)
Angela Finocchiaro
Volere volare
(1991)
Nancy Brilli
Włochy - Niemcy 4:3
(1990)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
wygrane
[Nanni Moretti]
Nanni Moretti
jako Cesare Botero w filmie
Nosiciel teczki
(1991)
nominacje
Sergio Rubini
La Stazione
(1990)
Silvio Orlando
Nosiciel teczki
(1991)
Diego Abatantuono
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Claudio Amendola
Ultrà
(1991)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Marco Risi]
Marco Risi
Ragazzi fuori
(1990)
[Ricky Tognazzi]
Ricky Tognazzi
Ultrà
(1991)
nominacje
Daniele Luchetti
Nosiciel teczki
(1991)
Francesca Archibugi
Pod wieczór
(1991)
Gabriele Salvatores
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Najlepsza aktorka zagraniczna
wygrane
[Anne Parillaud]
Anne Parillaud
jako Nikita / Marie Clément w filmie
Nikita
(1990)
nominacje
Mia Farrow
Alicja
(1990)
Glenn Close
Hamlet
(1990)
Joanne Woodward
Pan i Pani Bridge
(1990)
Julia Roberts
Pretty Woman
(1990)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Zoe Incrocci]
Zoe Incrocci
jako Elvira w filmie
Pod wieczór
(1991)
nominacje
Milena Vukotic
Fantozzi alla riscossa
(1990)
Alida Valli
La Bocca
(1990)
Anne Roussel
Nosiciel teczki
(1991)
Vanna Barba
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Mariella Valentini
Volere volare
(1991)
Najlepszy aktor zagraniczny
wygrane
[Jeremy Irons]
Jeremy Irons
jako Claus von Bülow w filmie
Druga prawda
(1990)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Ciccio Ingrassia]
Ciccio Ingrassia
jako Mar. Gaetano Scarfi w filmie
Lokatorzy
(1991)
nominacje
Enzo Cannavale
Dom uśmiechów
(1991)
Giuseppe Cederna
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Ricky Memphis
Ultrà
(1991)
Sergio Castellitto
Wieczór u Alicji
(1990)
Najlepsza muzyka
wygrane
Wszyscy mają się dobrze
(1990)
Ennio Morricone
Wdowiec Matteo wyrusza w podróż, by odwiedzić pięcioro swoich dzieci.
nominacje
Kapitan Fracasse
(1990)
Armando Trovajoli
Nel giardino delle rose
(1990)
Riz Ortolani
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Giancarlo Bigazzi
,
Marco Falagiani
Ultrà
(1991)
Antonello Venditti
Najlepsza scenografia
wygrane
Kapitan Fracasse
(1990)
Luciano Ricceri
nominacje
I divertimenti della vita privata
(1992)
Paola Comencini
In nome del popolo sovrano
(1990)
Lucia Mirisola
Słońce także nocą
(1990)
Gianni Sbarra
Wszyscy mają się dobrze
(1990)
Andrea Crisanti
Najlepsze kostiumy
wygrane
In nome del popolo sovrano
(1990)
Lucia Mirisola
nominacje
I divertimenti della vita privata
(1992)
Antonella Berardi
Kapitan Fracasse
(1990)
Odette Nicoletti
Słońce także nocą
(1990)
Lina Nerli Taviani
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Francesco Panni
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Kapitan Fracasse
(1990)
Luciano Tovoli
nominacje
Słońce także nocą
(1990)
Giuseppe Lanci
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Italo Petriccione
Ultrà
(1991)
Alessio Gelsini Torresi
Wyrok
(1991)
Giuseppe Lanci
Najlepszy debiut reżyserski
wygrane
[Alessandro D'Alatri]
Alessandro D'Alatri
Americano rosso
(1991)
[Sergio Rubini]
Sergio Rubini
La Stazione
(1990)
nominacje
Antonio Monda
Dicembre
(1990)
Christian De Sica
Faccione
(1991)
Michele Placido
Pummarò
(1990)
Najlepszy dźwięk
wygrane
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Tiziano Crotti
Ultrà
(1991)
Remo Ugolinelli
nominacje
La Stazione
(1990)
Franco Borni
Nosiciel teczki
(1991)
Franco Borni
Ragazzi fuori
(1990)
Tommaso Quattrini
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Cyrano de Bergerac
(1990)
Jean-Paul Rappeneau
Hamlet
(1990)
Franco Zeffirelli
Najlepszy montaż
wygrane
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Nino Baragli
Włoscy żołnierze zostają wysłani na grecką wyspę, skąd mają wychwytywać wrogie statki. Wkrótce odkrywają, że nie są sami.
nominacje
La Stazione
(1990)
Angelo Nicolini
Nosiciel teczki
(1991)
Mirco Garrone
Ragazzi fuori
(1990)
Franco Fraticelli
Ultrà
(1991)
Carla Simoncelli
Najlepszy producent
wygrane
Ragazzi fuori
(1990)
Claudio Bonivento
nominacje
La Stazione
(1990)
Domenico Procacci
Nosiciel teczki
(1991)
Angelo Barbagallo
,
Nanni Moretti
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Gianni Minervini
,
Mario Cecchi Gori
,
Vittorio Cecchi Gori
Ultrà
(1991)
Claudio Bonivento
Najlepszy scenariusz
wygrane
Nosiciel teczki
(1991)
Daniele Luchetti
,
Sandro Petraglia
,
Stefano Rulli
Volere volare
(1991)
Maurizio Nichetti
,
Guido Manuli
nominacje
Dom uśmiechów
(1991)
Antonino Marino
,
Liliane Betti
,
Marco Ferreri
La Stazione
(1990)
Umberto Marino
,
Sergio Rubini
,
Filippo Ascione
Śródziemnomorska sielanka
(1991)
Enzo Monteleone
Wyróżnieni w roku 1991
Śródziemnomorska sielanka
(
3/12
)
Nosiciel teczki
(
2/9
)
La Stazione
(
2/8
)
Ultrà
(
2/8
)
Kapitan Fracasse
(
2/4
)
Ragazzi fuori
(
2/4
)
Pod wieczór
(
2/3
)
Volere volare
(
1/3
)
Hamlet
(
1/2
)
Wszyscy mają się dobrze
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.